Gotówka z faktury już po 14 dniu tylko z HIT

Choose language:

Tylko z HIT
Gotówka z faktury już po 14 dniach
CZYTAJ WIĘCEJ
Nasze certyfikaty
Jesteśmy najlepsi i mamy na to dowody!
CZYTAJ WIĘCEJ
Logistyka
Organizacja i planowanie przewozu towarów
CZYTAJ WIĘCEJ
Spedycja
Sprawny przepływ surowców i materiałów
CZYTAJ WIĘCEJ
Transport
Przewóz towarów w kraju i za granicą
CZYTAJ WIĘCEJ
Strona główna

Transport międzynarodowy - jakie dokumenty zabrać w trasę?

Biurokracja - wszyscy pałamy do niej wielką miłością. Niestety bez wzajemności. Sprawy związane z dokumentacją spędzają sen z powiek niejednemu kierowcy. Właśnie dlatego postanowiliśmy wziąć temat na tapet i omówić skrupulatnie dokumenty, które każdy kierowca powinien mieć przy sobie podczas przewozu międzynarodowego.

5 dokumentów, bez których nie wyjeżdżaj w trasę

 1. Prawo jazdy
  Bez tego dokumentu nie wsiadaj za kierownicę!

 2. Dowód rejestracyjny z ważnymi badaniami technicznymi pojazdu
  Aktualnie w Polsce nie jest wymagane posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego i dowodu zawarcia polisy OC. Pamiętajmy jednak, że za granicą obowiązują inne zasady - właśnie dlatego każdy kierowca bezwzględnie powinien mieć te dokumenty pod ręką podczas realizowania przewozu międzynarodowego.

 3. List przewozowy (CMR) 
  List przewozowy jest niezbędny, by służby celne mogły przeprowadzić kontrolę. Bez niego nie byłoby możliwe uiszczenie opłaty od wartości przewożonego ładunku. Bardzo ważne jest, aby list przewozowy był skonstruowany w oparciu o schemat opisany w konwencji CMR. 

 4. Wypis z licencji transportowej
  Przewoźnik musi udowodnić posiadanie uprawnień do realizowania przewozów międzynarodowych, stąd każdy kierowca jest zobowiązany do posiadania w pojeździe wypisu z licencji transportowej. 

 5. Ewidencja czasu pracy 
  Ewidencję czasu pracy można udokumentować na różne sposoby, np. na podstawie wydruków z tachografu i karty kierowcy, wykresówek, plików z cyfrowego tachografu i karty kierowcy, czy też innych dokumentów, które potwierdzą czas pracy i rodzaj wykonywanych obowiązków.

NASZA OFERTA