Gotówka z faktury już po 14 dniu tylko z HIT

Choose language:

Tylko z HIT
Gotówka z faktury już po 14 dniach
CZYTAJ WIĘCEJ
Nasze certyfikaty
Jesteśmy najlepsi i mamy na to dowody!
CZYTAJ WIĘCEJ
Logistyka
Organizacja i planowanie przewozu towarów
CZYTAJ WIĘCEJ
Spedycja
Sprawny przepływ surowców i materiałów
CZYTAJ WIĘCEJ
Transport
Przewóz towarów w kraju i za granicą
CZYTAJ WIĘCEJ
Strona główna

Największe korki w historii

Stałeś 40 minut w korku? Dojazd do pracy bądź z pracy zajmuje Ci o pół godziny więcej niż standardowo? Zastanów się dwa razy zanim zaczniesz narzekać. Poznaj największe korki w historii

Pekin, sierpień 2010
Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wypadu za miasto. Zachęcała wszystkich i dlatego też na wjeździe do Pekinu powstał 120 kilometrowy korek. Udało się go rozładować dopiero po 12 dniach. 

Chicago, luty 2011
Utrudnienia powstające na drodze powodują również warunki atmosferyczne. W tym padający zimą śnieg. Tak też było w lutym 2011 roku w Chicago, kiedy to miała miejsce wyjątkowo duża burza śnieżna. Śniegu było tak dużo, iż zakrył on stojące w korku auta. Akcja ratownicza trwała 12 godzin. Wtedy możliwa była dalsza podróż.

Festiwal Woodstock, sierpień 1969
Tego roku miasteczko festiwalowe odwiedziło 400 tysięcy osób. Nic więc dziwnego, że drogi dojazdowe zostały zakorkowane. Korek miał długość 30 kilometrów. Uczestnicy festiwalu porzucili swoje samochody i w dalszą drogę udali się pieszo. Zatarasowany dojazd na miejsce festiwalu utrudnił również dotarcie gwiazdom, które miały na nim wystąpić. Z pomocą przyszły helikoptery. 

Lyon-Paryż, luty 1980
Wyjazdom sprzyjają również wakacje i ferie zimowe. Jak dodać do tego złe warunki atmosferyczne, to korek gotowy. W lutym 1980 roku rozciągał się on na 175 kilometrach. 

Sao Paulo, czerwiec 2009
Sao Paulo należy do grona najbardziej zakorkowanych miejsc na świecie. 10 czerwca 2009 roku padł rekord. Suma wszystkich korków w mieście wyniosła 293 kilometry. 

Moskwa, listopad 2012
Podobny status posiada Moskwa. Rekordowy korek miał miejsce 30 listopada 2012 roku. Wtedy samochody poruszające się po wielopasmowej obwodnicy Moskwy stanęły w korku na 3 dni. Rosyjskie władze zapewniły kierowcom stojącym w korku pomoc psychologa. 

NASZA OFERTA