Gotówka z faktury już po 14 dniu tylko z HIT

Choose language:

Tylko z HIT
Gotówka z faktury już po 14 dniach
CZYTAJ WIĘCEJ
Nasze certyfikaty
Jesteśmy najlepsi i mamy na to dowody!
CZYTAJ WIĘCEJ
Logistyka
Organizacja i planowanie przewozu towarów
CZYTAJ WIĘCEJ
Spedycja
Sprawny przepływ surowców i materiałów
CZYTAJ WIĘCEJ
Transport
Przewóz towarów w kraju i za granicą
CZYTAJ WIĘCEJ
Strona główna

4 cechy dobrego spedytora

Choć wydaje się, że korzystanie z pośredników w realizacji zadań wiąże się tylko z dodatkowymi kosztami, to jednak w pewnych sytuacjach może się to okazać udaną inwestycją. Jedną z takich sytuacji jest organizacja przewozu. Transport towaru z punktu A do punktu B wymaga ogromnego nakładu czasu, pracy i nerwów. Jest również okupione dużym ryzykiem błędów. Można jednak tego wszystkiego uniknąć, decydując się na zatrudnienie firmy spedycyjnej. Na rynku funkcjonuje spora ich liczba. Jak wśród nich znaleźć tę najwłaściwszą? Oto lista cech dobrych spedytorów, które z morza ofert pomogą Ci wyłowić najlepsze perełki.

 1. Organizacja na medal 
  Umiejętność optymalnego zaplanowania przewozu to w tej branży kwestia kluczowa. Jest to o tyle trudne, że sytuacja na drodze może się zmienić w każdej chwili. Spedytor zawsze musi być przygotowany na taką ewentualność i mieć w zanadrzu plan B. 

 2. Podzielna uwaga 
  Kierowca zgłasza problem na granicy, w magazynie nie mogą przyjąć towaru, telefon dzwoni jak oszalały, a w skrzynce mailowej na odpowiedź czeka 100 wiadomości. Dla spedytora to codzienność, która wymaga od niego dużej podzielności uwagi. 

 3. Charyzmatyczność 
  Zawód spedytora wiąże się również z nawiązywaniem relacji biznesowych, negocjowaniem warunków przewozu i innymi kwestiami, które wymagają uroku osobistego i zdolności interpersonalnych, słowem: charyzmy. 

 4. Odporność na stres 
  Stres to nieodłączny towarzysz każdego spedytora. Osoba wykonująca ten zawód powinna potrafić pogodzić wiele obowiązków, a także działać pod presją czasu.

  Ciekawostka: powyższą listę przygotowaliśmy w oparciu o cechy spedytorów pracujących w naszej firmie :) Jeśli szukasz dobrej firmy spedycyjnej, śmiało kontaktuj się z nami!

  NASZA OFERTA